У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО, Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць (International Day of Monuments and Sites). Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. В Україні цей день має назву − ДЕНЬ ПАМ’ЯТОК ІСТОРІЇ та КУЛЬТУРИ, відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99.

Викладачі циклової комісії економіки, управління, адміністрування і суспільно-гуманітарних дисциплін разом зі студентами коледжу відвідали пам’ятки історії та культури в різних містах України (Київ, Вінниця, Острог, Одеса, Львів, Дніпро, Кривий Ріг, Лубни, Мукачево та ін.) та зробили міні-дослідження історії кожної з них. Збережемо нашу історичну батьківщину!